Jak jsme začali se snubními prsteny

peníze a klenoty

Vlastně jak a proč jsme začali se snubními prsteny.

Bylo to někdy kolem roku 2007, kdy jsme se vlastně seznámili a ukázalo se, že všichni máme podobné cíle a hodnoty, chceme podnikat a nebaví nás přednášky. Vysoká škola ekonomická v Praze tehdy ani jednoho z nás nebavila a postupně jsme přestali chodit na každou přednášku, pak na přednášky obecně a nakonec jsme na celou VŠE rezignovali.

Z kolejí jsme odcházeli ráno do kantýny, kde jsme u vlašského salátu a tří rohlíků vymýšleli, do čeho se vrhnout a jak začít vydělávat peníze. Jako kluci z venkova  jsme se cítili mezi spolužáky z Prahy trochu nesví, především když jsme na parkovišti u školy obdivovali jejich BMW a Mercedesy. A holky.

zlatá mince

Nevěděli jsme přesně jak začít, ale hlavní bylo prostě začít. Prvním krokem bylo shromáždit kapitál. O to se postaralo pár brigád a ještě dodnes nemůžeme McDonalda ani cítit. Ale pár korun na rozjezd jsme měli a chtěli jsme se vrhnout bez jakýchkoliv zkušeností do obchodu s akciemi. Přecejenom jsme se cítili díky škole jako svého druhu odborníci s vysokým IQ. Naštěstí k tomu ale nedošlo, protože jsme se jednoho odpoledne náhodou zastavili v jednom pražském klenotnictví, kde pracovala maminka jednoho z nás. Z původního znechucení a nudy nás vytrhly cenovky a úvaha, že prodejce musí mít na klenotech velikánskou marži. Maminku jsme podrobili krátkému ale efektivnímu výslechu a bylo rozhodnuto, budeme prodávat šperky.

Problém byl v tom, že o nich nikdo z nás nic nevěděl, nevěděli jsme ani na jaké ruce se nosí snubní prsten a snubní prsten se pro nás nijak nelišil od toho zásnubního. Takže jsme za peníze od McDonalda nakoupili několik vážně mizerných publikací o klenotech,  obešli pár výstav a pokusili se neúspěšně balit spolužačky na prosby, aby nám u večeře pověděly něco o prstýncích. To se sice nepovedlo, ale později si jedna z nich paradoxně otevřela obchod s klenoty, můžete se na něj podívat na http://snubniprstenypro2.cz.

Ale první kroky byly učiněny a vlak se rozjel. Příště napíšu něco o tom, jak moc jsme byli v prvních měsících úspěšní.