Jak je to tedy s tím online marketingem

facebook marketing

Využití online marketingu v obchodu s klenoty

S marketingem klukům pomáhám já – Markéta. Někteří z vás mne budou znát z workshopů a podobně, ale nechci to tu udělat o sobě, takže dost :).

Seznámili jsme se za dob studií a předpokládám, že tu o tom někdo něco napíše, nejspíš admin, haha. Začala jsem se marketingu věnovat ještě za studií, kdy jsem na stáži v pobočce velké zahraniční agentury začala pronikat do Facebooku hlouběji, než “kdo jde večer ven”. A Facebook se stal mým hlavním propagačním kanálem a dodnes jím je.

Facebook

Co se týče specifik pro klenoty, není to tak, že bybylo něco ultra-specifického zrovna na propagaci klenotů. Spíše je to jako s každým odvětvím, kde se snažíte prorazit.

Jak se odlišit

Mne se osvědčilo outsourcovat profesionálního fotografa a dělat skvělé fotky šperků. To je to, co lidi/zákazníky na šperku zajímá – jak vypadá, chtějí jej obdivovat a mít radost z jeho vlastnictví. Méně je už zajímá, jaké složení má kov s přesností na desetiny procent.

Fotografie jsou velké především na Instagramu, akvizici Facebooku. A na dalších sítích také, samozřejmě nikam nechcete cíleně nebo necíleně umisťovat špatné fotografie. Ale Instagram je na nich posatvený a když se podíváte na většinu konkurence, používá špatné, špatné, nedobré fotky. Takže to je něco, co vás odliší. Jistě, profesionální fotograf není levný, to víme, ale podle mého názoru se vám ta investice vrátí. Protože naše čísla, náš engagement šel jednoznačně doložitelně nahoru poté, co jsme přestali publikovat fotky stažené z webu a začali dělat vlastní.

Obsah

Samozřejmě kvalita, to nemusím ani zdůrazňovat. Ale konkrétně… opět musím říci, že mne se osvědčilo být velmi stručná v mých copy. Protože mou první intuitivní reakcí bylo psát “ach, prsten s diamantem, podívejte se jak je krásný, ty křivky….blablabla”. To ale nefungovalo . Ale poté co jsem začala opak, tedy velmi stručný, až by se chtělo říct suchý popis, se opět naše čísla zvedla. Takže nedoporučuji nic ultra dlouhého a nenechte se unést svými literárními sklony. Já vím, že každý copywriter mne nevyjímaje se cítí být skrytým Puškinem, ale ne, zapomeňte na to a literární skvosty si nechte na svou knihu.

A co ještě?

Je toho samozřejmě více. Trochu Twitter, investujeme do optimalizace pro vyhledávače (https://digitalflowseo.com) a především se snažíme na sobě neustále pracovat a zlepšovat se, protože to je ta nejlepší investice.