Sociální sítě v roce 2019

Co myslíte, bude se v letošním roce na tomto poli něco měnit?

Odhaduje, že nic zásadního. Posledních pár let se zdá že nejvíc roste Instagram. A není divu, v jednoduchosti je krása a majitelé Instagramu, což je dnes už Facebook, pilují uživatelké prostředí a experience na hranici samé dokonalosti. Každý miluje obrázky a chcete-li být úspěšní, chce to hezké obrázky, používat chytře hashtagy a spolupráci s ostatními a jste na dobré cestě za úspěchem. Tedy lépe řečeno za množstvím followers, nepleťme si jablka s hruškami.

Jak poslední dobou často opakuje Gary Vee, followers nerovnají se ještě úspěch. A sláva nerovná se úspěch… Množství lidí utrácí fakt velké peníze za followery, ale monetizovat celý ten kolotoč je jiná věc.

Získat followers je snadné, vydělat na nich je složitější

Chce to v první řadě produkt. Nějaký produkt, protože spousta mladých lidí se dostane na nějakou slušnou úroveň followers, ale nemají jim co nabídnou ve smyslu prodeje. Spoléhají na to, že se pak spojí s nějakým brandem a začnou vydělávat. To může být pravda, ale jste pak na tom brandu závislí a to už pak začne být v jistém bodě růstu obtížné. Podobě jako s affiliate marketingem.

Na Shopify poslední dobou frčí dropshipping. Začalo pár úspěšných kluků před pár lety v USA. Ti si postupně udělali online kurzy dropshippingu, vychovali stovky podobných, ti začali časem nabízet dropshipping kurzy…. A dnes není pro samé dropshipping kurzy kam šlápnout.

No, uvidíme, kam to povede. Všimli jste si také, že celkem dost lidí opouští Facebook? Ale i tak, v celkovém množství uživatelů je to nepatrné množství a určitě se nejedná o žádný trend, jak by se z občasných postů mohlo zdát.